Kuidas valida põrandahooldusmasinaid?

Kõiki põrandapindu tuleb regulaarselt hooldada, et säilitada pinna esialgne välimus ning pikaaegne vastupidavus. Puhastamise ja hooldamise sagedus sõltub sellest, kui suur koormus põrandapinnal on. Koduses, väiksemas majapidamises on enamasti põhiliseks abiliseks kvaliteetne mopp, õige puhastusvahend ja korrektsed moppamise võtted. Suurt pinda aga, nagu koolimajad, kaubandussaalid, tööstused, laod jms, tuleks puhastada põrandahooldusmasinaga, mis on oluliselt aja- ja kulude kokkuhoidlikum.

Sõltuvalt puhastatava pinna suurusest tuleks valida ka sobilik masin. Väiksema ruumi puhul eelista eest lükatavat masinat, millega on väiksemas ruumis kergem manööverdada.

Suuremate ruumide puhul eelista peale istutavat masinad.

Igale masinale kombineeritakse vastavalt puhastus- või hooldustöö olemusele külge kas harjased või puhastusketas. Järgmiseks tuleks mõelda, kas masin peaks töötama akudel või toitejuhtmega. Suure pinna puhul eelistada kindlasti akudel masinat, et puhastustöödel ei peaks sõltuma pistikupesade asukohtadest. Aku puhul pidada silmas aku maksimaalset tööaega.

Mõned märksõnad masina valiku abistamiseks:

  • Jälgi veomootori võimsust ja pöörete arvu, et need oleksid vastavuses planeeritava puhastustööga
  • Vastavalt puhastatava pinna suurusele valida masina töölaius (puhastusharjaste- või ketaste diameeter)
  • Toitekaabli olemasolul selle pikkust ning kerimisvõimalust masina külge transpordi ajaks
  • Masinale lisatavad tarvikud, näiteks imu- ja doseerimissüsteem pesulahusele
  • Masina kaal peab olema vastavuses soovitud tööprotsesside teostamiseks

Meie põrandahooldusmasinatega saad tutvuda SIIN, kuid alati on võimalik tellida masin personaalselt Sinu koristusvajadusi silmas pidades. Parima valiku tegemiseks on Sulle abiks meie müügiesindajad ning meie näidistesaalis on erinevaid põrandahooldusmasinaid võimalik ka proovida. Helista meile 650 6262, kirjuta myyk@puhastajakaubamaja.ee või tule külla Leiva 2, Tallinn.