Millele pöörata tähelepanu kätehooldustooteid valides?

Õigesti teostatud kätepesu ning kvaliteetsed kätehooldustooted mängivad suurt rolli infektsioonide ennetamisel ning naha eest hoolitsemisel. Valik erinevatele kätehooldustoodetele on väga lai ning selle tõttu on oluline jälgida, millest need tooted koosnevad. Täna, kus toimub tihe käte desinfitseerimine, on just eriti oluline, et käed oleksid ka niisutatud.

  • Eelista maheda toimeainega antimikroobseid seepe, mis sisaldavad ka niisutajaid. Lisaks võiks kätepesuvahend sisaldada bensalkooniumkloriidi – seda sisaldavad näiteks seebid, mida kasutatakse tervishoiuasutustes ning on mõeldud sagedaseks kätepesuks.
  • Vali tooted, mis on lõhna- ja värvainetevabad, see vähendab allergiate tekkimise riski.
  • Käte desinfitseerimisvahendit vali hoolikalt. Ka see peaks sisaldama niisutajaid, et vältida kuiva nahka. Aktiivseks koostiseks peaks olema etanool. Soovituslik alkoholikogus desinfitseerimisvahendis on vähemalt 60%. Tervishoiuasutustes eelistatakse tihtipeale vahtu geelile ja vedelikule, sest vaht kuivab kätel kiiresti, ei tilgu, ega jäta käsi kleepuvaks.

Puhastajakaubamaja valikusse kuuluvad hinnatud kaubamärgid, mille tooted on läbinud testid ja mille kvaliteedis saab alati kindel olla.

Tutvu käte puhastus- ja hooldustoodetega SIIN ning käte desinfitseerimisvahenditega SIIN.