Muuda koristusööd ohutuks!

Avalikes ruumides on oluline jälgida, et ruum oleks sisenejale ohutu. Näiteks võib vihmase ilmaga või talvel jalatsite küljest sulava lumega muutuda siseruumi põrandapind märjaks ning libedaks. Samuti, teostades niisket pesu muudab see põranda libedaks.

Tähtis on juhtida ruumi siseneja tähelepanu võimalikule ohuolukorrale, et vältida õnnetusjuhtumeid. Selleks on parim variant kasutada ohutusmärke. Tavaliselt on ohutusmärgid kollast värvi.

Kuhu ohutusmärgid paigutada?

Ohutusmärkide õige asukoha leidmine mängib olulist rolli selles, kas need on õnnetuste ennetamisel tõhusad või mitte. Valesti paigutatud ohutusmärgid võivad kergesti märkamata jääda või ise komistuskohaks muutuda.

Ohutusmärgid tuleb asetada nähtavale kohale, et töötajad, kliendid või teised külastajad saaksid neid ruumi sisenedes hõlpsasti näha. See tähendab, et need asetatakse piirkonna sissepääsu lähedale avatud ja hästi nähtavasse kohta, kus neist ei saa mööda vaadata.

Ohutusmärke peab olema piisavalt, et katta kõik suunad, kust keegi võib ohualale läheneda. Reeglina paigutatakse ohutusmärgid kolmnurga-kujuliselt ümber märja ala.

Võimaluse korral jälgige, et ohutusmärgid oleksid turvakaamerate vaateväljas. Kui keegi teie ettevaatusabinõudest hoolimata märjal pinnal libiseb ja kukub, aitab videotõend õigete märgistuste olemasolul kohta vastutust vähendada.

Lisaks on võimalik ohutusmärkide vahele paigaldada turvalinte ja plastikust kette, et piirata ligipääsu otlikule piirkonnale. Ohutusmärgid leiad SIIT.